Choinka dla dzieci

W niedzielę 13 stycznia odbyła się impreza choinkowa dla dzieci, zorganizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Prawosławne i naszą parafię.

Po Świętej Liturgii zaprezentowana została część artystyczna, podczas której nasi młodzi parafianie odegrali krótką scenkę nawiązującą do tradycji kolędniczych i zaśpiewali kolędę, wspomagani przez rodziców, babcie i dziadków. Po nich kolędowała młodzież, a następnie rozpoczęto poszukiwania prezentów, które niepostrzeżenie przyniósł św. Mikołaj...

W rezultacie, niedaleko ikony Świętego znaleziono pudełka ze słodkimi niespodziankami dla najmłodszych parafian. W tym roku św. Mikołaj obdzielił paczkami 40 dzieci. W jego imieniu prezenty rozdał proboszcz parafii, o. Paweł Stefanowski.

Następnie, dzieci oraz rodzice i dziadkowie udali się do sali parafialnej na poczęstunek. Przewidziano też kilka konkurencji, z których największą popularnością cieszył się konkurs na najlepszy portret proboszcza. Młodzież zaprezentowała również kilka kolęd w oprawie instrumentalnej.

Impreza zakończyła się w radosnej atmosferze, dając jednocześnie nadzieję na kontynuowanie podobnych spotkań w przyszłości.

Więcej zdjęć w galerii...