03.jpg
logo parafii szczecin

Pielgrzymka do Gryfic

wtorek, 24 wrzesień 2013

Liturgia_aut.Anna Kudzierko28 sierpnia, w dniu święta Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy, wyruszyła autokarowa pielgrzymka do sąsiedniej (ok. 100km) parafii w Gryficach. Tamtejsza wspólnota obchodziła jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Uroczystościom przewodniczył J.E. abp Jeremiasz, w asyście duchowieństwa z diecezji wrocławsko-szczecińskiej.

Podczas nabożeństw śpiewał chór z cerkwi św. Mikołaja w Szczecinie. Po Świętej Liturgii Władyka poświęcił płody rolne i zioła przyniesione przez wiernych, po czym wszyscy ruszyli z procesją wokół świątyni.

 

MolebienPo zakończeniu uroczystości, grupa pielgrzymów ze Szczecina udała się do Międzywodzia, by skorzystać z ostatnich promieni sierpniowego słońca nad Bałtykiem.

Stowarzyszenie Prawosławne, które zorganizowało pielgrzymkę ze Szczecina na to wydarzenie, pragnie gorąco podziękować proboszczowi gryfickiej parafii, o.Andrzejowi Demczukowi i jego parafianom, za wielkie serce, abrahamową gościnność i trud włożony w przyjęcie tak dużej grupy osób. Spasy Hospody!

Zdjęcia ze święta pochodzą ze strony naszej diecezji: www.diecezjawroclawsko-szczecinska.pl

Procesja wokol cerkwiProcesjaParafialny urodzinowy tort


 

 

 

Na rybce w Międzywodziu_fot.A.KudzierkoPrzy plaży_fot.A.KudzierkoNa plaży_fot.A.Kudzierko


 

Stronę wykonał: Siristru