Trwają prace przy budowie Naszej Świątyni

Od 9 października ruszyły prace przy budowie cerkwi w Szczecinie. Robotnicy rozpoczęli prace związane z pokryciem dachu cerkwi.

Będzie ono podobne do tych które możemy spotkać na najpiękniejszych "perełkach" cerkiewnej architektury, do których niewątpliwie będzie się także zaliczać szczecińska świątynia.

Prace przy budowie Nowej Cerkwi p.w. Św. Mikołaja w Szczecinie trwają. Przez ostatni miesiąc kilku tynkarzy, specjalistów z obszarów nowosądecczyzny, trudzi się przy tynkach wewnętrznych nowej świątyni. Z każdym dniem wnętrze Cerkwi nabiera szlachetniejszych rysów, a na obliczach parafian pojawia się radość i zachwyt. Prace potrwają z pewnością jeszcze dwa tygodnie i zakończą się prawdopodobnie ok. 10 grudnia.

Mamy nadzieję, iż uda się nam zorganizować - przygotować nowobudowaną cerkiew do świątecznego nabożeństwa w dniu naszego niebiańskiego patrona Św. Mikołaja. Byłaby to pierwsza Liturgia Święta po uroczystościach poświęcenia kamienia węgielnego w 2004. I choć byłoby to nabożeństwo "robocze" - bo wiele jeszcze jest do zrobienia, to sprawiłoby ono wiele radości wszystkim, zaangażowanym w budowę i wiernym naszej parafii.

O tym jednak zadecyduje postęp prac budowlanych i porządkowych.

Więcej zdjęć w galerii...