Kolekta na rzecz kontynuacji budowy Cerkwi Św. Mikołaja w Szczecinie

16 marca 2008 roku decyzją Świętego Soboru Biskupów PAKP we wszystkich Parafiach Prawosławnych w Polsce przeprowadzono kolektę na rzecz kontynuacji budowy Cerkwi Św. Mikołaja w Szczecinie.

Już niebawem rozpoczniemy prace nad elewacją zewnętrzną nowej świątyni. Czeka nas również dokończenie pokrycia dachu blachą, tak aby zewnętrzna forma budowli osiągnęła swój docelowy wygląd. W tym roku planowane jest również ułożenie podłóg oraz wykonanie i montaż drzwi wejściowych do Cerkwi. Zakończenie wspomnianych etapów budowy pozwoliłoby wiernym na przenosiny do Nowej Cerkwi już pod koniec tego roku. Wszyscy szczecińscy wierni gorąco modlą się o to, aby dzień Patrona naszej Parafii Św. Mikołaja można było świętować w nowo wzniesionej Świątyni.

Oczywiście nie wszystko jeszcze będzie dokończone i czekać nas będzie jeszcze wiele prac związanych z wystrojem wnętrza, niemniej radość z własnej, wybudowanej od podstaw na chwałę Bożą Prawosławnej Świątyni, jak modlitwa brzmieć będzie nie tylko w świeżo wzniesionych murach ale i w naszych sercach.

Wraz z budową Cerkwi prowadzone są również prace budowlane Centrum Kultury Mniejszości Narodowej w Szczecinie. Budynek zlokalizowany jest ok. 40 m od Nowej Cerkwi.