kairos2012.jpg
logo parafii szczecin

Podziękowanie

czwartek, 13 maj 2010

Wszystkim ludziom dobrego serca, ofiarodawcom, serdecznie Dziękujemy!!!

Bez Was czcigodni Bracia i Siostry nie bylibyśmy w stanie rozpocząć tego Bożego dzieła. Dziękujemy Wam za wspomaganie nas duchowo, czynem, oraz materialnie. Dziękujemy za to, iż nie jest Wam obojętny los budowanej przez nas pierwszej Prawosławnej Świątyni na Pomorzu Zachodnim. Pokornie prosimy o dalszą pomoc, gdyż środki parafialne mimo ofiarności wiernych są zbyt małe na ukończenie cerkwi. Bez dalszego wsparcia z Waszej strony, Umiłowani w Chrystusie, nie uda nam się kontynuować dalszych prac budowlanych. Wszyscy, którzy mają możliwość nas wspomóc dokładając do budowy Cerkwi własną "cegiełkę", mogą składać ofiary na poniższe konto.

Parafia prawosławna św. Mikołaja
Szczecin 70-504, ul. Zygmunta Starego 1A

PKOBP Oddział I w Szczecinie
36 1020 4795 0000 9102 0162 9013
z dopiskiem "Na budowę Cerkwi"

Kod SWIFT banku dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wszystkim Ofiarodawcom życzymy z całego serca
wszelkich Łask oraz Błogosławieństwa Bożego.
Zawsze wspominając Was w modlitwach.
Parafia Prawosławna Św. Mikołaja w Szczecinie

Poświęcenie Cerkwi Św.Mikołaja w Szczecinie

czwartek, 22 wrzesień 2011

Procesja z relikwiamiW dniach 16-17 września odbyło się poświęcenie naszej cerkwi. Uroczystości zgromadziły szerokie grono dostojnych gości: hierarchów Cerkwi, przedstawicieli władz i setki wiernych z kraju i zagranicy.

W piątek wieczorem zostało odprawione całonocne czuwanie pod przewodnictwem arcybiskupa wrocławsko-szczecińskiego Jeremiasza, któremu towarzyszyli rosyjski arcybiskup berliński Teofan oraz arcybiskup białostocko-gdański Jakub. Do szczecińskiej parafii przybyli również liczni duchowni, przede wszystkim z diecezji wrocławsko-szczecińskiej, wraz z wiernymi swoich parafii. Obecni byli też goście ze Stanów Zjednoczonych i Szwajcarii.

Zobacz więcej

Poświęcenie kamienia węgielnego

czwartek, 13 maj 2010

Liturgia podczas poświęcenia kamienia węgielnego pod nową cerkiew16 kwietnia 2004r. obyło się w Szczecinie uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę nowej cerkwi. Uroczystości rozpoczęły się już 15 kwietnia w cerkwi przy ulicy Wawrzyniaka nabożeństwem wieczornym, w którym brał udział Jego Ekscelencja Jeremiasz, arcybiskup Wrocławsko  - Szczeciński w asyście licznie zgromadzonego duchowieństwa. Wspaniała uroczystość tego wieczoru była jednak tylko wstępem do "drugiej Paschy" którą przeżyli nasi parafianie w czasie Świętej Liturgii następnego dnia. W piątek (16.04) na przepięknym placu u skrzyżowania ulic Zygmunta Starego i Starzyńskiego w Szczecinie o godz. 900 rozpoczęto historycznie być może najważniejszą Liturgię sprawowaną kiedykolwiek przez prawosławnych chrześcijan na ziemiach zachodnich. Liturgię, która zebrała prawie wszystkich hierarchów naszej Cerkwi, obecni byli:

Zobacz więcej

Uroczystości poświęcenia placu pod budowę nowej cerkwi w Szczecinie

czwartek, 01 październik 2009

Poświęcenie placu pod budowę cerkwi w SzczecinieWierni Parafii Prawosławnej Św. Mikołaja w Szczecinie w sobotę 11.10.2003 przeżywali doniosłe chwile. Na przepięknym placu u zbiegu ulic Zygmunta Starego i Teofila Starzyńskiego, na skraju parku, w samym centrum miasta, nieopodal sławnych Wałów Chrobrego, byli świadkami historycznej chwili. Jego Ekscelencja Jeremiasz Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński w asyście duchowieństwa poświęcił krzyż na miejscu, w którym już wkrótce stanie ołtarz nowo budowanej Cerkwi w Szczecinie. Ten świąteczny dzień rozpoczęła Święta Liturgia w dotychczasowej świątyni przy ul Wawrzyniaka. Na placu podczas modlitwy duchowni podnieśli przygotowany krzyż stawiając go na znak rozpoczęcia prac budowlanych. Czterometrowy krzyż góruje teraz nad placem przypominając wszystkim, wiernym i  przechodniom o oświęconym miejscu skąd popłyną w przyszłości modlitwy prawosławnych.

Zobacz więcej

Stronę wykonał: Siristru